Hasta Bakıcılık Hizmeti

Hasta Bakıcılık Hizmeti

Hasta bakıcılık (Refakatçi) bilgi, deneyim, özveri ve şefkat gerektirir. Aile üyelerinden biri hastalandığında, yakından takip edilmesi ve tüm ihtiyaçlarının en doğru şekilde karşılanması için mutlaka deneyimli bir hasta bakıcısı görevlendirilmelidir. Çünkü aileden birinin bu bakımı üstlenmesi maalesef hastanın bakımının en doğru şekilde yapılabilmesi için yeterli gelmemektedir. 


Kendi alanında tecrübe kazanan hasta bakıcıları hastanın kişisel temizliğinden beslenmesine, ilaçlarının zamanında alınmasından ilgi ihtiyacına kadar tüm gereksinimlerini başarılı bir şekilde karşılayabiliyor. Aynı zamanda fiziksel bir güç gerektiren durumlarda da hasta bakıcısı görevlendirmenin farkı çok daha net bir şekilde ortaya çıkmaktadır.

Hastanın yürütülebilmesi, yatağında döndürülmesi gibi fiziksel güç gerektiren durumlarda hastaya zarar vermeden bu ihtiyaçların karşılanması gerekiyor. Hasta bakıcılarının bu konuda hem bilgili hem de deneyimli olmaları çok daha doğru ve kolay bir biçimde hastanın ihtiyacının karşılanmasını sağlar. Aynı zamanda tüm hastaların özel bir ilgiye de ihtiyacının olduğunu unutulmamalıdır.Hasta bakımı sadece tüm bu ihtiyaçların karşılanmasından ibaret değildir.


Hasta ile gerektiğinde sohbet edilmesi, şikayetlerinin dinlenmesi ve tedavi süreci boyunca hastanın sağlık durumunun gözlemlenmesi, ihtiyaç olması halinde hastanın durumu hakkında hekime bilgi verilmesi gibi büyük bir itina ve özveri gerektiren durumlarda da hasta bakıcısının ne denli önemli bir görev üstelendiği anlaşılabiliyor. Ancak bakıcı seçiminin de büyük bir özenle yapılması gerekiyor.


Bu nedenle, hastanızı güvenilir ellere emanet edebilirsiniz!


Bu noktada Çorum Özel Hasta Bakıcı, Danışmanlık ve Temizlik Hizmetleri firması olarak devreye giriyor ve İş Portföy (İnsan Kaynakları) ağımızda yer alan hasta bakıcılarımızı sizlerle tanıştırıyoruz.. Hasta bakıcısı arıyorum diyen herkesin imdadına yetişiyoruz.

Hasta Bakıcılık Hizmeti